Меню сайту

ВхідНовини - Новини коледжу

DSC 114621 листопада у виставковій залі коледжу відбулися майстер-класи «Побут Богуславщини за часів Нечуя», присвячений 180-річчю від дня народження відомого українського класика І.Нечуя-Левицького. Студенти мали змогу ознайомитися з різними видами народного мистецтва та ремесла, які передаються в Україні із покоління в покоління.

Студенти мистецького відділення вчили виготовляти ляльки-мотанки – родинний оберіг кожної української родини, охочі мали змогу навчитися петриківському розпису.

Із захопленням студенти спостерігали за вправними руками юного гончара Шнуренка Яніслава ( сп. Соціальна робота), який допомагав усім бажаючим попрацювати із глиною та виліпити пташку.

Цікавилися студенти й забутим ремеслом – лозоплетінням, яке демонстрував умілець із Хохітви, дідусь однієї із студенток коледжу, П.П.Штефієнко, в руках якого лоза перевтілювалася у вироби побутового вжитку.

Без творчого доробку українського письменника неможливо уявити й український театр, адже ціла галерея літературних образів закарбувалася й живе з народом. 22 листопада в коледжі «ожили» Нечуївські герої перед глядачами: славнозвісні баби Палажка і Параска, норовливі парубки Карпо і Лаврін, і , звичайно, вся родина Кайдашів зі своїми сварками. Актори зуміли передати всі тонкощі творів, характери персонажів.

Яскраві сюжети дарували глядачам радісні і журливі емоції, можливість задуматися про ставлення до ближнього і передати прийдешньому поколінню скарб людяності, який потрібно примножувати та оберігати, як у своїх творах навчав наш славетний земляк.

Ковальська О.В., викладач української мови і літератури

Фотогалерея:

 

Конкурс "Юні таланти"

Офіційні веб-сайти