Меню сайту

ВхідpensiiВідповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» 1 жовтня 2017 року мінімальна пенсія для осіб, які мають повний страховий стаж, встановлена на рівні 1452 грн. Для інвалідів із дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, розмір пенсії збільшили на 45%, до 1373 грн.

Мінімальний розмір пенсії за віком буде нараховуватися за наявності страхового стажу в чоловіків – 35 років, у жінок – 30 років. До кінця 2017 року мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію залишається незмінним – 15 років.

З початку 2018 року право на пенсію за віком в 60 років буде у тих громадян, які мають 25 років страхового стажу. Мінімальний страховий стаж збільшуватиметься на один рік протягом 10 років, поки не складе 35 років у 2028 році. У 63 роки на пенсію можуть виходити ті особи, які мають 15 років страхового стажу на 1 січня 2018 року. З 2018 року в 65 років вийти на пенсію зможуть ті особи, які на 1 січня 2019 року матимуть від 15 до 16 років страхового стажу. Особам без страхового стажу в 15 років, призначать державну соціальну допомогу в 65 років, розмір якої буде визначатися, виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера.

Законопроектом передбачений варіант, коли людина може придбати страховий стаж, якого не вистачає. Для цього треба буде зробити внески у Пенсійний фонд.

Законопроект скасовує спеціальні пенсії для державних службовців, народних депутатів, дипломатів, суддів, науковців, працівників освіти, медиків та інших категорій. Всі вони переходять на загальну систему нарахування пенсій.

Зберігається право на достроковий вихід на пенсію для:

- матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років);

- військових – учасників бойових дій (55 років);

- ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45 років);

- артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років);

- журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій;

- чорнобильців (зі зниженням пенсійного віку).

 

Конкурс "Юні таланти"

Офіційні веб-сайти